Hello world
Welcome to wiki This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
Welcome to wiki This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
Miło mi poinformować o dużych zmianach w moim zawodowym życiu. Od 1 grudnia 2012 roku jestem ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedii Szpitala MSW w Poznaniu. Ogrom pracy trochę usprawiedliwia moje zaległości na stronie internetowej – którą także czekają pewne zmiany. Aktualizacja i rekonstrukcja samej strony jeszcze pewnie chwilę zajmie, ale chciałbym, aby informacje na niej zawarte były przydatne każdemu, kto z problemami ortopedycznymi się spotka.
W ostatni piątek, 11 maja, w malowniczym, znanym z festiwalu filmowego Łagowie odbyło się sympozjum na temat chorób stawu kolanowego. To piąta już edycja odbywającego się co dwa lata spotkania, organizowanego przez zespół z LORO – Lubuskiego Osrodka Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Świebodzinie. Zespół kierowany przez doc. Jacka Kaczmarczyka zgromadził – jak za każdym razem – tych, którzy na temat kolana mają dużo do powiedzenia, sprawiając, że spotkanie swym zasięgiem zdecydowanie sięgneło poza szeroko pojęty makroregion. Oprócz utytułowanych gości z naszego regionu, stanowiących od lat trzon chirurgii kolana w Polsce, wystąpili wykładowcy m.in. z Krakowa, Warszawy, a także specjalnie na tę okazję przybyli goście zagraniczni, jak dr Karl-Christian Westphal z Neustadt, czy prof. Marco Schiraldi z Aleksandrii. W rezultacie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania sala kinowa w Łagowie pękała w szwach, a kuluarowe rozmowy dawały okazję do bezpośredniej wymiany praktycznych doświadczeń – tych najcenniejszych, których wprowadzanie w życie odbywa się najszybciej.
Bardzo długi w tym roku weekend majowy spędzamy niestety nie na plażach, lecz w salach obrad. Od 2 do 5 maja w Genewie odbywa się kongres Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Kolana, Medycyny Sportowej i Artroskopii (ESSKA). Z roku na rok coraz większe to spotkanie, tysiące ludzi, setki prelekcji, warsztatów, pokazów. Dużo czasu trzeba poświęcić na samą lekturę rozkładu jazdy, wybrać z jednocześnie odbywających się wykładów te, których warto posłuchać – resztę trzeba przywieźć. A jeszcze kiedyś to przeczytać…