Archiwum tagu: uraz kolana

I po nartach…

Kto już wrócił z nart? Większość pewnie, dzieci szkolne do szkoły, rodzice do pracy. Do pracy nad sobą, przygotowania do następnego wyjazdu trzeba zacząć już teraz, od oceny swoich braków, wygospodarowania czasu dla siebie. Można zacząć przymierzać się do obudzenia z zimowego snu roweru, a póki to się nie uda – krótki, regularny trucht. Nie każdy musi od razu biegać maratony – ani nawet pół. Ale ważniejsza jest regularność. Jeżeli codziennie – powiedzmy, pięć razy w tygodniu – przebiegniecie się dookoła swojego osiedla, to przynajmniej mięśnie nie zapomną, do czego służą. Bolą kolana po bieganiu? – no to w te pędy na rower. Po pierwszym wiosennym wypadzie rowerowym zapomnicie o kolanach. A dopiero jeżeli po rowerze kolano, które zaczęło dokuczać na nartach, nadal boli – trzeba użyć danych kontaktowych z odpowiedniej zakładki tej strony i umówić się na wizytę.

A jeżeli wróciliście z nart ze spuchniętym kolanem po efektownym immelmannie zakończonym rozstaniem ze sprzętem, albo z bolącym po starciu z rozpędzoną, szczupłą inaczej matroną, barkiem – to nie czekamy na wiosnę, rower itp. Najpierw trzeba zrobić porządek, ponaprawiać jak najszybciej szkody i przygotowywać się do następnego sezonu – aby przebiegł bezboleśnie.

Uraz kolana nie oznacza wcale rezygnacji z nart, czy innych przyjemności. Oznacza tylko, że źle się przygotowaliśmy. Trzeba więc naprawić kolano, naprawić błędy w przygotowaniu i być gotowym następnej zimy.

 

 

Kategoria Medycyna > Narty > Ortopedia